Helle - jeg synes du har gjort det rigtigt godt ved at holde dig på 1800 kcal. Som du siger selv så er du jo en "stor" pige og energi skal man jo have også for at forbrændingen ikke går i stå.
Jeg tror det bliver for surt for dig hvis du kommer for langt ned...så vil du gå rundt og være sulten hele tiden...så er der bare større change for at du hopper fra inden ud har nået dit mål.
Jeg synes du gør det godt - og jeg synes ikke du skal have dårlig samvittighed - du har med garenti stadig et kalorieunderskud hver dag hvis du ligger på 1800 kcal.
Giv dig selv et klap på skulderen i stedet for :-)
#2 af Superwoman
Jeg havde SÅ svært ved at gå fra 2300 kcal (OW.. :-( det er meget ) men har efterhånden fået justeret sådan at jeg er kommet ned på 1800kcal. Jeg er en stor pige så at komme ned på 1300 kcal er for mig total umuligt lige nu. Men vil SÅ gerne ned på 1600 kcal. så der måske sker lidt mere på vægten. Men ved ikke helt hvordan, keg spiser sundt, men potionerne er måske for store???