Hej jk!
Jeg er også lige blevet færdig med mine eksamener og er klar til at starte igen :)
Jeg er pt. på 83,6 og skal tabe mig 20 kg.
Jeg har smidt 400 gram siden i mandags, hvor jeg startede igen!
Min motivation er helt klart at der nu er ferie, overskud og MASSER tid til at fokusere på motion og sund kost! Samtidig så vil det bare være vildt fedt, hvis jeg kan 'vende tilbage' efter sommeren og være 10 kg tyndere :)
#2 af trinegrue
Sidste år, fra november til marts lykkes det mig at tabe 20kg imens jeg var sýgemeldt, men da jeg skulle genoptage min uddannelse og begynde at tænke på alle de eksamener der skulle beståes, havde jeg ikke det samme overskud til at tabe mig. Jeg har forsøgt at holde vægten, ved at passe på hvad jeg spiser og dyrke lidt motion når jeg havde tid.
Men jeg har nu alligevel taget 2,5kg på, jeg vejer idag 82,5 og ønsker at tabe mig 15-20kg mere, så ville jeg være godt tilfreds. Jeg håber at I kan støtte mig og komme med nogle gode råd! Tak for et dejligt forum, hvad skulle jeg ha´gjort uden jer.