Hjertelig tillykke
Selvom de kg du har taget på er kommet hurtigt ..SÅ.. skal du da bare glæde dig over at have tabt dig.
Vi kender alle til det at hyggespise med kæresten/manden ... det skal der også være plads til ... men jeg kan se at du nu er kommet ind i en god vane igen.
Held og lykke med det hele
Bare fortsæt
#2 af bruger slettet
For jeg var kommet ind i en dårlig rytme madmæssigt. Jeg spiste, så jeg blev så træt, at når jeg kom hjem fra arbejde, så var det ligesom den dag. Flad og udmattet lagde jeg mig på sengen og så tv. Det skal være slut nu.
Det er 3. dag jeg spiser sundt idag - og jeg har allerede tabt 1,5 KILO!! Så hurtigt har jeg aldrig tidligere prøvet, at det er gået! (Det skal dertil siges, at jeg tog adskillige kilo PÅ i sidste uge - så mon ikke det bare er dem, der hopper af igen?)